Pajacyk.pl


Pajacyk.pl - Pomóż dzieciom.

Bitcoin - Przyszłość pieniądza

Ilość poinformowanych ludzi

piątek, 13 września 2019

Prace trwają... "Peperit Victoria" 2019 - Czy to jeszcze jest obraz?

Sztuka To Ludzkość


Na stronie wybiło 1000 wyświetleń, z czego zapewne duża część jest moich, a pozostała druga część jakiś botów czy klików anonimów z przypadku. Jednak nie ma co być w gorącej wodzie kąpanym i nie bez powodu się mówi: "Nie od razu Rzym zbudowano". Dam sobie uciąć może nie rękę, ale jakiś paznokieć, że jestem jedyną osobą którą "cieszy" ten jakby to powiedzieć hmm... sukces?

Parę lat temu doszedłem do ciekawej konkluzji, że konsekwencją w działaniu to jest właśnie ten mityczny klucz sukcesu. Już za czasów gimnazjum (lata 2003-2006) których już nie ma tworzyłem jakieś pseudo poważne internetowe projekty, stronki - później nie było inaczej. Ciągle wpadałem na jakiś "genialny" pomysł w danym momencie (tak mi się wydawało) i po jakimś czasie 2-3 tygodniach, niekiedy miesiącach, pojawiało się wypalanie i dojście do wniosku, że to co było w tamtej chwili genialne, teraz nie ma sensu i racji bytu.

Później stwierdziłem, że tak dłużej być nie może i zacząłem coś prowadzić około 7 lat. Odniosłem w tej branży w pewnym rodzaju sukces, wręcz byłem prekursorem rzekłbym nawet - przynajmniej na rynku polskim. Projekt pożegnałem kilka lat temu przez różne perypetie prawne, osobiste i nie tylko. Jednak wniosek i to ten według mnie najważniejszy wyciągnąłem. Polecam go każdemu wyryć sobie na sercu, choć to tak proste i trywialne - jednak prawdy życiowe to proste porady jak należy postępować - niby każdy je zna, a cały sęk w tym... no właśnie? Kto je stosuje?

Chcesz zrobić szpagat będąc dorosłych wcześniej się nie rozciągając? Musisz praktycznie każdego dnia, tygodniami, miesiącami, niekiedy i latami rozciągać się... Poświęcić na to swój czas, a przy tym trochę pocierpieć, włożyć wysiłek. i to wszystko, i to wszystko należy robić by w czymkolwiek osiągnąć "sukces".

Peperit Victoria - 2019


Tak to wygląda na ten moment:


Nie będę ukrywał faktu, że tworzyłem w "różnych stanach świadomości", i przyznam że wtedy jest najlepiej bo umysł pracuje na zupełnie innym poziomie niż gdy jest on logiczny, w strefie przyziemnej, nie wykracza poza to coś czego normalnie nie da się zrozumieć. Gdy wpadasz w twórczy wir i tracisz poczucie upływania czasu. Wtedy się nie zastanawiasz nad niczym więcej tylko jest pełen "focus" nad jedną rzeczą - wyłączasz się i cały wcześniej istniejący otaczający świąt ciągle nagle nie interesuje.

Żałuje, że wcześniej nie zajmowałem się tym ale widocznie tak musiało być, a wena twórcza raz jest a raz jej nie ma.

Dziupla czyli norka tak zwany garaż - Miejsce gdzie się tworzy


Tak mniej więcej wygląda moja artystyczna oaza, prywatny kącik twórczego grzechu, miejsce gdzie staje się chociaż na chwilę człowiekiem, a nie zwierzęciem . Bo co nas rożni od zwierząt? Sztuka, bo sztuka to ludzkość.
Prawdziwa sztuka nigdy nie jest tworzona dla korzyści. Dla pochlebstw, docenienia, blasku chwały. Uznania czy pieniędzy. Tworzenie dla samego tworzenia właśnie tym jest sztuka.


Mam nadzieję  że dane mi będzie jeszcze dodać tu wpis. Opowiedzieć Wam kilka historii z mego życia.

To tyle, do następnego!

P.S.
A i dzisiaj mamy piątek 13. Księżyc Żniwiarzy, kolejny taki moment nastąpi w 2049, poprzedni był w 13 października 2000 roku. Przez ten czas przeżyłem kilka końców świata i zim stulecia. Chyba czasoprzestrzeń została nagięta do granic możliwości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Sztuka To Ludzkość - Ardnas Omen