Pajacyk.pl


Pajacyk.pl - Pomóż dzieciom.

Bitcoin - Przyszłość pieniądza

Ilość poinformowanych ludzi

wtorek, 23 kwietnia 2019

Peperit Victoria - Sztuka To LudzkośćNie, nie kochani... To górne tło/obrazek który widzicie to nie jest ten obraz? (*o ile to jeszcze można nazwać obrazem) o którym piszę na tej stronie. Zacząłem go malować w 2005 roku, pierwszy koniec nastąpił w 2006 roku... Tylko sęk w tym, że jeszcze go nie skończyłem 🤯.

PS.
Odnośnie wyżej wspomnianego obrazka to jest to przeróbka w programie graficznym okładki książki, a dokładnie to samego cytatu.

Akcent 2 (24) 1988 Akcent 2 (24) 1988
Akcent 2 (24) 1988 

Słowa pisane które niesamowicie mnie urzekły, bo po głębszej refleksji doszedłem do wniosku, że właśnie sztuka i artystyczne podejście najbardziej różni ludzi od zwierząt - Sztuka - to jest właśnie ludzkość w pełni słowa tego znaczeniu - artystyczne podejście do świata.

Całą książkę posiadam w pliku .PDF jakby ktoś chciał to proszę napisz do mnie wiadomość, a z największą chęcią Ci ją wyśle. Znajdziecie ją również w internecie. 

Sztuka to najwyższy wyraz samouświadomienia ludzkości 

/.../ 

Dzieło sztuki - mikrokosmos odbijający epokę. 

Józef Czechowicz 


Źródło / Okładka książki : 

Akcent 2 (24) 1988 
literatura i sztuka • kwartalnik 
B. Okudżawa — nowe przykłady piosenek 
M. Gołaszewska — esej o doskonałości 
Listy Przybywskiego, Zegadłowicza 
Parandowskiego i in. do Makuszyńskiego 
W. Oszajca, W. Michalski — wiersze 
Z. Grzesiak, H. Pająk, J. Misiuk — proza 
Eseje o Chlebnikowie, Gombrowiczu 
Nietzschze, Wygotskim 

SZUKAM LUDZI DOBREJ WOLI Mt 7,7-12 - "...Szukajcie, a znajdziecie..." 


W wielkim skrócie i bez obijania w bawełnę, bo szkoda czasu (prawda?), który jest najcenniejszą wartością w życiu tuż obok wolności. Potrzebuje pieniędzy, ale nie plugawych #takzwanychludzi, tylko od szczerych szczodrych prawdziwych ludzi dobrej woli tak zwanych filantropów którzy wierzą w niezrozumiałe pozytywne idee, wartości, dzieła innych ludzi (nazwanych często wariatami, geniuszami) bo mi się aktualnie na ten moment skończyły 😭, a tworzyć trzeba... Z góry dzięki, pozdro!

PEPERIT VICTORIA - Słowa w języku łacińskim, języku Rzymu, języku Europy, języku idei ludzi jaką opanował świat. Z czasów gdy "sylwester" był (SŁUSZNIE!) w dniu przesilenia wiosennego czyli pierwszego dnia wiosny. Później pogmatwał to wszystko niestety Juliusz Cezar...

GRATIAS TIBI AGO!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Sztuka To Ludzkość - Ardnas Omen